Vráti sa hokejbalová liga?

Vráti sa hokejbalová liga?

BYTčan.sk - Hokejbalové ihriskoČasy, kedy sa multifunkčné, detské, či hokejbalové ihriská budovali všade na okolí, len nie v našom okresnom meste sú už našťastie preč. Naše gymnázium sa už môže po pýšiť multifunkčným ihriskom a pred časom vyrástlo ďalšie aj na školskom dvore ZŠ Ul. Mieru.  Žiaľ pri jeho výstavbe padlo za obeť už vybudované hokejbalové ihrisko.

Ihrisko, ktorého vyrástlo na školskom dvore ZŠ Mieru a na jeho výstavbe sa podieľali študenti pod vedením riaditeľa školy a v neposlednej rade hlavne dobrovoľníci z radou hokejbalového mužstva HBK Bytča. Toto ihrisko dokázalo spojiť mnohých a ukázalo, že aj bez nároku na honorár a svojpomocne dokážeme urobiť spoločne naozaj veľa. Všetko sa dá, keď sa chce, však? Zo súkromných zdrojov bolo dokonca dokúpené osvetlenie, tak aby mohlo ihrisko slúžiť športuchtivým aj vo večerných hodinách.

S novým hokejbalovým ihriskom sa naštartovala hokejbalová liga, usporadúvali sa pravidelné hokejbalové turnaje a na školskom dvore to žilo nielen počas vyučovacích hodín. Dokonca vďaka ďalším ochotným „bytčanom“ (pán Dodok a jeho syn a bratia Mackovci) sa z hokejbalového ihriska stalo hokejové ihrisko a konečne po rokoch sme mali možnosť korčuľovať nielen na nebezpečnej zamrznutej rieke.  Ako som v úvode spomínal, nakoniec však muselo hokejbalové ihrisko ustúpiť výstavbe multifunkčného ihriska. Hlavne preto, že od zhotoviteľa stavby bol prísľub, že nové ihrisko bude slúžiť aj na hokejbalové účely. Pravda však bola úplne opačná a tým pádom skončila možnosť ďalej hrať hokejbal a prišli sme aj o možnosť zimných radovánok.

Začneme nanovo?

Na nátlak kruhu hokejbalistov na poslednom zasadaní pred voľbami odsúhlasili poslanci MZ výstavbu nového hokejbalového ihriska v areály Mestkého štadiónu na ploche, kt. využíva  autoškola ako svoje cvičisko. MZ odsúhlasilo finančný príspevok vo výške 15.000,-€ na jeho výstavbu. S jeho výstavbou sa začalo, avšak kvôli poveternostným podmienkam sa nestihlo ukončiť.

Mnohí túto lokalitu považovali za nevyhovujúcu a apelovali na zastupiteľov na prehodnotenie výstavby v danej lokalite. Navrhovali inú možnosť, dostupnejšiu pre širšiu verejnosť. Aj preto poslanci na svojom druhom zastupiteľstve prejednali možnosť výstavby v inej lokalite na Rajčuli. Podľa slov primátora mesta p. Minarčíka, ktorý zisťoval prípadné výhrady obyvateľov štvrte – je táto lokalita vhodnejšia ako pôvodne odsúhlasená.

 

BYTčan.sk - Hokejbalové ihrisko

 

Predstavil poslancom možnosť dofinancovania ihriska zo súkromných zdrojov. Tak aby rozmer nového hokejbalového ihriska vyhovoval oficiálnym rozmerom 52x26m – tak aby sa na ňom dali hrať regulérne súťaže. Pán primátor predniesol poslancom návrh pána Dodoka o možnosti dofinancovania výstavby ihriska, dofinacovania osvetlenia. Tak ako tomu bolo aj po minulé roky v areály ZŠ Mieru. Rovnako ako po minulé roky existuje ochota svojpomocne pomôcť pri vybudovaní a údržbe areálu a ochota zabezpečovať výrobu ľadu v zimných mesiacoch. Aj preto poslanci jednohlasne návrh odsúhlasili.

Vráti sa hokejbalová liga?

Tlak na vybudovanie nového hokejbalového ihriska vzišiel hlavne na podnet hráčov účastniacich sa v súčastnosti už zaniknutej hokejbalovej ligw. Ich snahou je jej obnovenie, veď stále silnejú hlasy po znovu otvorení ligy. Podľa slov pána Maceka s tým v súčasnosti bude možno bude problém, pretože aj napriek apelácií, že nové multifunkčné ihrisko na ZŠ Mieru nebude na hokejbal vhodné, bolo svojpomocne vybudované ihrisko  zlikvidované. Mnohých to odradilo, ale stále sa hlásia ľudia, ktorí chcú hrať. Verí, že sa obnovia všetky staré družstvá a pribudnú aj ďalšie nové. Je však isté, že ich snahou bude zorganizovať ďalšie kvalitné hokejbalové turnaje.

NA ZÁVER

Chcel by som touto cestou vyjadriť svoj obdiv ku všetkým, ktorí sú ochotní bez nároku na honorár vo svojom voľnom čase pomôcť pri budovaní, dofinancovaní, či údržbe spomínaného hokejbalového ihriska. Držím im palce a ďakujem za možnosť občas si zakorčuľovať, či zahrať hokejbal. Bolo by fajn, keby nás takto spájalo viac vecí a dokázali sme toho spoločne určite viac.

Snáď sa v rozpočte nájde viac peňazí na športoviská, či oddychové zóny. V neposlednom rade verím, že novovybudovaný areál sa nestane terčom útokov vandalov. Rovnako nezostane rozstrieľaný pod náporom futbalových lôpt. Veď na toto športové odvetvie vzniklo iné športovisko.

 

 

 

Autor ČLÁNKU

Branislav Šušolík

Branislav Šušolík

Zakladateľ a administrátor webového portálu www.bytcan.sk. Mám rád naše mesto, jeho históriu, jeho obyvateľov a jeho potenciál. Založením stránok www.bytcan.sk som chcel prispieť k propagácií nášho mesta, poukázať na jeho krásu, ale aj problémy.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

logo bytcan.sk - white

© 2007- 2021 BYTCAN.SK – Všetky práva vyhradené

Späť na vrch stránky