Bohuslav Behrík v Sobášnom paláci

Bohuslav Behrík v Sobášnom paláci

Bohuslav Behr9k vernis86V priestoroch Sobášneho paláca v Bytči sa po marcovej výstave Združenia výtvarných umelcov stredného Slovenska verejnosti bližšie predstaví svojou autorskou výstavou jeden z jeho členov. Grafik a maliar Bohuslav Behrík žije a tvorí v Bytči. Ako majster loga, plagátista, tvorca pamätných tabúľ a medailí získal významné ocenenia a zaujal dôležité miesto medzi úžitkovými grafikmi.

Pri odchode do dôchodku začal svoju pozornosť sústrediť na ďalší fenomén vo výtvarnej tvorbe – maľbu. ,,Pri maľovaní je mojím cieľom pochopiť nové nepoznané ale zaujímavé pohľady na vzťahy medzi jednotlivými výtvarnými prvkami a porovnávať ich s mojím názorom na výtvarnú tvorivosť – umenie,” uviedol Bohuslav Behrík. Výber z tvorby Bohuslava Behríka bude prezentovaný v rámci rovnomennej výstavy. Jej slávnostná vernisáž, na ktorú múzeum pozýva širokú verejnosť, sa uskutoční v piatok 5. apríla o 16.00 hod. Pridajte sa k eventu na FaceBooku.

Výstava bude verejnosti sprístupnená až do 1. mája.

 Bohuslav Behrík vernisáž

Zdroj text: pmza.sk | foto: event FB 

Autor ČLÁNKU

Branislav Šušolík

Branislav Šušolík

Zakladateľ a administrátor webového portálu www.bytcan.sk. Mám rád naše mesto, jeho históriu, jeho obyvateľov a jeho potenciál. Založením stránok www.bytcan.sk som chcel prispieť k propagácií nášho mesta, poukázať na jeho krásu, ale aj problémy.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

logo bytcan.sk - white

© 2007- 2021 BYTCAN.SK – Všetky práva vyhradené

Späť na vrch stránky