Staršie dorastenky Bytče sú majsterkami SR!

Staršie dorastenky Bytče sú majsterkami SR!

Dorky Bytče majsterkami SRPo zápasoch starších žiačok MHK Bytča, ktoré v sobotu odohrali predohrávaný (vymenený) 12. turnaj krajskej súťaže Žilinského a Trenčianskeho kraja, ktoré dopadli pre Bytčianky so ziskom štyroch bodov, keď na turnaji deklasovali hráčky Bánoviec nad Bebravou a Nitry a po týchto veľmi cenných víťazstvách sa stali pred posledným turnajom už istými účastníčkami záverečného bojov o Majstra SR, víkendový program z pohľadu družstiev bytčianskeho MHK završili v nedeľu 10. mája 2015 obidve kategórie dorasteniek, ktoré odohrali svoje majstrovské zápasy 20. kola najvyšších súťaží dorasteniek, v poslednom domácom vystúpení na domácej palubovke v tejto sezóne (2014/2015) privítali hráčky Močenka.

V oboch zápasoch sa dorastenkám darilo, keď najskôr mladšie dorastenky porazili hostky z Močenka o deväť gólov 28:19, po polčase 13:9 a neskôr potvrdili úlohu favorita zápasu aj ich staršie kolegyne, ktoré zdolali hosťujúce hráčky o sedem gólov 29:22, po polčase 14:12, staršie dorastenky Bytče sa tak po tejto výhre stali novými majsterkami SR v tejto kategórii a taktiež prvým postupujúcim tímom na Česko-slovenský pohár, ktorý sa uskutoční v tejto mládežníckej kategórii v Olomouci, okrem Bytče sa ho zúčastní okrem dvoch českých tímov aj tabuľkovo druhá Iuventa Michalovce. Blahoželáme! Nasledujúci víkend budú z družstiev Bytče v akcii mladšie žiačky a obidve kategórie dorasteniek, ktoré odohrajú svoje zápasy v jednotný termín a to v sobotu 16. mája, keď mladšie žiačky odohrajú svoj turnaj na domácej palubovke v ŠH v Predmieri, súperkami Bytčaniek budú hráčky Nitry a trenčianskeho “áčka” a obe dorastenecké družstvá vycestujú na svoje majstrovské zápasy 21. kola do Bratislavy, kde si zmerajú sily so svojimi rovesníčkami z bratislavského ŠKP.

20. KOLO:

NEDEĽA 10. MÁJ 2015 – BYTČA, ŠH PREDMIER

1. LIGA MLADŠIE DORASTENKY – 20. kolo:

MHK BYTČA – HK JUNIOR MOČENOK 28:19 (13:9)

Pok. hody: 1/1 – 3/2, vylúčené: 3 – 4, navyše ČK: v 38 min. J. Péterová (Močenok) – za hrubý faul. Rozhodovali: A. Landsfeld a Mgr. Ma. Nagy. Divákov: 20.

MHK: L. Kubová – R. Gaňová 2, A. Weberová, A. Zahumenská 8, Valúchová 1, M. Čillíková, S. Hrtánková 2/1, Hornáková 2, L. Holincová 4, E. Čillíková 6, A. Krajíčková 2, M. Burandová 1. Tréner: Ing. Jozef Hanták st.

HK JUNIOR: E. Sabová, M. Karlubíková – L. Beranová, P. Bolfová 6/2, Szilágyiová 3, Chudáčiková, J. Péterová 1, Šoková 5, P. Rábeková 3, Kostková 1. Tréner: Jozef Vavrinec.

1. LIGA STARŠIE DORASTENKY – 20. kolo:

MHK BYTČA – HK JUNIOR MOČENOK 29:22 (14:12)

Pok. hody: 3/3 – 3/2, vylúčené: 1 – 2. Rozhodovali: A. Landsfeld a Mgr. Ma. Nagy. Divákov: 80.

MHK: S. Furgaláková, D. Mičienková – M. Čillíková, M. Bajzová, Kmošenová 2, K. Bačikovská 4, S. Hrtánková 2, Hornáková, E. Čillíková, K. Pastorková 8/3, Re. Zahumenská 3, Hanulíková 10, Ra. Zahumenská, M. Pistovčáková. Tréner: Ing. Jozef Hanták st.

HK JUNIOR: M. Karlubíková – K. Rábeková 6/1, N. Verešová 1, Lenická 2, Alex. Tóthová 1, P. Rábeková, Dianová 9/1, Jágriová 1, V. Benčíková 2, Kostková. Tréner: Jozef Vavrinec.

Dorky Bytče majsterkami SR

 Zdroj: MHK Bytča – Fotogaléria

Autor ČLÁNKU

Branislav Šušolík

Branislav Šušolík

Zakladateľ a administrátor webového portálu www.bytcan.sk. Mám rád naše mesto, jeho históriu, jeho obyvateľov a jeho potenciál. Založením stránok www.bytcan.sk som chcel prispieť k propagácií nášho mesta, poukázať na jeho krásu, ale aj problémy.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

logo bytcan.sk - white

© 2007- 2021 BYTCAN.SK – Všetky práva vyhradené

Späť na vrch stránky