Imre & Gejza trochu inak

Imre & Gejza trochu inak

Predstavenie Imre a Gejza V pondelok 7. apríla 2014 v Dome kultúry v Bytči odohrajú predstavenie herci René Štúr a Svätopluk Malachovský. Obľúbených zabávačov pozná široká verejnosť aj ako Imreho a Gejzu zo seriálu Panelák. Ich predstavenie OOOPS!WORKSHOP je okorenené skvelou pôvodnou hudbou z dielne výborných hudobníkov a efektne dotvorené scénou dvoch mladých scénografov novej generácie. Cieľom predstavenia je nechať odchádzať z divadla ľudí oddýchnutých, pobavených, nemá tendenciu byť mravno-poučné. Réžiu podujatia má pod palcom René Štúr, ktorý nám o predstavení čo-to prezradil v našom rozhovore.

Imre a Gejza sa v rámci turné s programom OOOPS predstavia trochu inak, ako ich poznajú diváci z televízneho seriálu Panelák.

– So Sväťkom pracujeme už od roku 2000 a myslíme si, že máme oveľa širší diapazón ako len dve postavičky v Paneláku. Pán Lasica nám dal priestor vo svojom legendárnom divadle L+S a my sme nelenili, z čoho vzniklo predstavenie OOOPS! Workshop. Je to predstavenie, v ktorom sa bavíme my a sme radi, keď sa to prenesie aj na diváka.  To je viac menej aj nepísané motto našej práce. To, čo robíme, nás musí baviť. Stále sa prichytím pri tom, že sa pozerám na Sväťka, ako zabáva publikum a ja si to rovnako užívam ako divák, hoci stojím so Sväťom na javisku. Smejem sa, inak sa to nedá, stále ma dostane niečím novým.

O čom bude predstavenie 000PS!WORKSHOP a pre akého diváka je určené?

– Predstavenie je o herectve ako takom, berieme diváka ako potenciálneho adepta, ktorému vysvetľujeme, čo všetko by musel absolvovať, keby sa chcel stať hercom a ako sa dá použiť herectvo v bežnom živote. Je určené pre každého diváka, ktorý príde za účelom baviť sa, a ktorému je blízky náš štýl humoru. My dávame zo seba maximum, dve hodiny si mákneme a prevedieme diváka svetom herectva, konkurzom, muzikálom, operou, baletom, dabingom, samozrejme, s humorom. Divák sa má na čo tešiť.

Ide o režírované predstavenie s konkrétnym scenárom, alebo skôr o večer improvizácií so zapojením diváka?

– Je to divadelné predstavenie s pevným scenárom, v ktorom je aj priestor na improvizáciu, nezapájame divákov, len sa hráme na to, že prišli na Workshop, pre to aj ten názov. 

Obaja ste známi nielen ako herci, komici, ale aj ako výborní speváci a tanečníci. Predvediete sa divákom aj v takejto úlohe?

– V predstavení je priestor na všetko, herci by mali byť univerzálni, tak to musíme aj dokázať. Niečo nám ide lepšie, niečo horšie, ale určite zabŕdneme do každého žánru, pretože svet herectva je naozaj úžasný. 

V pozvánke sa uvádza, že predstavenie obsahuje expresívne výrazy a nie je vhodné pre diváka mladšieho ako 15 rokov.

– Naše predstavenie nie je vulgárne, ale nie je pre deti. Aj významovo, aj obsahovo, aj tematicky sme sa rozhodli, že od 15 rokov to bude ok.

Predstavenie Imre a Gejza

Zdroj: www.bytca.sk

Autor ČLÁNKU

Branislav Šušolík

Branislav Šušolík

Zakladateľ a administrátor webového portálu www.bytcan.sk. Mám rád naše mesto, jeho históriu, jeho obyvateľov a jeho potenciál. Založením stránok www.bytcan.sk som chcel prispieť k propagácií nášho mesta, poukázať na jeho krásu, ale aj problémy.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

logo bytcan.sk - white

© 2007- 2021 BYTCAN.SK – Všetky práva vyhradené

Späť na vrch stránky