Prváčikovia zložili sľub

Prváčikovia zložili sľub

Prváčikovia zložili sľubPrváci na Základnej škole na ul. E. Lániho v Bytči skladali sľuby už po štvrtý raz. V telocvični ZŠ sa uskutočnila slávnostná imatrikulácia, na ktorej boli žiaci pasovaní medzi prvákov. „Ja – Prvák sľubujem Vám, že na hodinách pozor dám. Pripravím sa riadne, desiatu zjem každopádne. Písmenká a čísla úhľadne napíšem perom a nakloním ich vždy správnym smerom. Pravidlá slušného správania dodržím vždy a rád, chcem byť s triedou kamarát. Usilovať sa budem zvládnuť to sám, tak na svoju prvácku česť sľubujem.” Tak znel sľub šikovných prvákov. Tí predviedli svoju šikovnosť a zručnosť pred očami svojich rodičov, starých rodičov, či súrodencov.

Prváčikovia zložili sľub

V piatok 24.10.2014 sa riaditeľka Mária Torousovová zmenila na kráľovnú v krásnom červenom kabáte a usadila sa do svojho kresla. Sála sa zaplnila princami, princeznami a samozrejme prvákmi. Triedne učiteľky, Miroslava Ohrádková a Adriana Rumanová ich zodpovedne pripravovali na tento slávnostný akt. Dievčatá tancovali, spievali a predvádzali priam artistické kúsky s hula hoopom. Chlapci si zatancovali hip hop a robili kotrmelce na žinenke.

Prváčikovia zložili sľub

Na záver boli kráľovniným žezlom všetci pasovaní za riadnych prvákov ZŠ, pričom preukázali nefalšovanú radosť.

Prváčikovia zložili sľub

Text a foto: Beata Magátová 

Hits: 305
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Autor ČLÁNKU

Branislav Šušolík

Branislav Šušolík

Zakladateľ a administrátor webového portálu www.bytcan.sk. Mám rád naše mesto, jeho históriu, jeho obyvateľov a jeho potenciál. Založením stránok www.bytcan.sk som chcel prispieť k propagácií nášho mesta, poukázať na jeho krásu, ale aj problémy.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

logo bytcan.sk - white

© 2007- 2021 BYTCAN.SK – Všetky práva vyhradené

Späť na vrch stránky