Kultúra na 38. týždeň

Kultúra na 38. týždeň

Bytcan.sk - kam vyrazit 38. tyzdenChcete tip na kultúrne vyžitie v tomto týždni? Prinášame Vám prehľad udalostí 38. týždňa – kam vyraziť. Už zajtra začína zaujímavá výstava diel domácich bytčianskych autorov, v piatok výstava kvetov, ovocia a zeleniny a zaujímavý koncert jazzového kvarteta a v sobotu dokonca koncerty dva! Žeby nové časy kultúry v meste? Uvidíme… 🙂

Medzi nami

Bytčan.sk - Medzi namiUž zajtra (štvrtok) prebehne vernisáž výstavy  Medzi nami  v Sobášnom paláci v Bytči. Výstava potrvá až do od 18. októbra 2011. Medzi nami je názov výstavy mladých bytčianskych výtvarníkov Evy CiesaríkovejMarcela Huljaka. Obaja autori majú za sebou niekoľko spoločných projektov. Pred desiatimi rokmi už vystavovali v Sobášnom paláci v Bytči, no neskôr sa ich cesty rozišli. Novou výstavou Medzi nami prezentujú autori spoločné myšlienky na umenie ako i na  svet prostredníctvom svojich fotografií, malieb, grafík a kresieb.

Viac o vernisáži a jej autoroch si môžte prečítať tu.


Výstava ovocia, zeleniny a kvetov

Bytcan.sk Výstava ovociaV piatok 23.9.2011 si budete môcť pozrieť výstavu kvetov, ovocia a zeleniny. Výstava potrvá až do pondelka 26.9.2011. Výstavy sa môžte zúčastníiť a vy a pochváliť sa tak verejnosti so svojimi výpestkami. Ako každoročne výstavu organizuje  dňoch od ZO SZZ Bytča v spolupráci s mestom Bytča.

Program podujatia

  • Piatok      23.9.2011 – 13.00-18,00 hod. – preberanie výpestkov
  • Sobota     24.9.2011 – 09.00 hod. – slávnostné otvorenie
  • Nedeľa    25.9.2011 – 09.00 – 19.00 hod. – výstava
  • Pondelok 26.9.2011 – 08.00 – 13.00 hod. – výstava
  • Pondelok 26.9.2011 – 13.00 – 16.00 hod. – odovzdávanie výpestkov

Hogo Fogo Jazz Quartet

Bytcan.sk - Hogo Fogo Jazz QuartetV piatok (23.9.2011) bude v radničnej reštaurácií na námestí Jazzový večer, na ktorom sa predstaví martinská jazzová formácia Hogo Fogo Jazz Quartet. Jazzový quartet tvorí partia jazzových nadšencov z Martina, ktorí s radosťou spríjemňujú voľné chvíle strávené v kaviarni/bare. Ich repertoár sa zameriava najmä na jazzové štandardy so širokým záberom od pomalých balád, cez latino jazz, až po energický fusion, ktorý vám nedovolí len tak obsedieť.

  • Vypočujte si tvorbu interpreta na profile bandzone.cz

 


Arzén / Stav Núdze

Bytcan.sk - Arzen/Stav NudzeV sobotu si budete môcť od 19.00 hod. na terase Desparado Pub vychutnať tú pravú rockovú atmosféru. Koncert žilinskej skupiny ARZÉN a zástupcov domáceho bytčianskeho podhubia STAV NÚDZE. Konert naväzuje na veľmi úspešné “terasové koncerty” a usporiadateľ sľubuje dobrú zábavu a možno aj gulášik a grilované špeciality. Vstupné bude 2,-€ a v cene bude aj nápoj v hodnote 1,-€

Skupina Stav Núdze z časových dôvodov nevystúpi!

Viac o interpretoch nájdete:


Merrill Overturf, Jakub Tichý, Samuelko lenivý, Buzzycat

Bytcan.sk - Koncert MezzanineTretie pokračovanie útoku na Bytču (pre Jakuba a Buzzycata), ktorí si berú so sebou škótskeho barda Merrilla Overturfa a východniarskeho exóta Samuelka Lenivého, brata dážďoviek. Toto všetko môžte zažiť v sobotu 24.9.2011 od 19.00hod v Café Mezzanine. Vstupné: dobrovoľne 1euro a viac, Žižo má vstup zdarma!

 

 

Viac o interpretoch nájdete:


Viete aj vy o zaujímavej akcií v našom okolí, alebo by ste chceli upozorniť na vami poriadané kultúrne podujatie? Neváhajte a kontaktujte nás, pomôžeme Vám ju spropagovať. Kontaktovať nás môžete na adrese redakcia@bytcan.sk, alebo využite náš kontaktný formulár.

{jcomments on}

Autor ČLÁNKU

Branislav Šušolík

Branislav Šušolík

Zakladateľ a administrátor webového portálu www.bytcan.sk. Mám rád naše mesto, jeho históriu, jeho obyvateľov a jeho potenciál. Založením stránok www.bytcan.sk som chcel prispieť k propagácií nášho mesta, poukázať na jeho krásu, ale aj problémy.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

logo bytcan.sk - white

© 2007- 2021 BYTCAN.SK – Všetky práva vyhradené

Späť na vrch stránky